Klify Dingli

Na północ od Błękitnej Groty znajdują się wspaniałe Klify Dingli. Stanowią najbardziej widowiskową i zapierająca dech w piersiach część maltańskiego wybrzeża. Rozciągają się na około 5 kilometrach i wznoszą się do 250m npm. W niektórych miejscach klify wcinają się bezpośrednio w morze, a winnych – tworzą niewielkie równiny, które często są wykorzystywane jako pola uprawne.

Z klifów można podziwiać piękną panoramę.

Ze względu na niesamowite widoki rejon Klifów Dingli jest często wybierany jako miejsce na nocleg. Nie ma tu żadnego kempingu, jednak turyści rozbijają namiotu w pobliżu urwisk.

Z terenu przy kaplicy św. Magdaleny rozciąga się piękny widok na morze i klify. Sama kaplica powstała w 1646r. Co roku 1 2lipca odbywa się tu jedna ze słynnych fest, podczas której w kaplicy odprawiana jest msza święta. Od kaplicy można wyruszyć drogą wzdłuż wybrzeża.

Informacje Praktyczne:

– dojazd autobusem nr 74 z Valletty i autobusem 201 z Rabatu (ten autobus zjeżdża na sam dół do miejsca skąd odpływają łódki i gdzie znajdują się restauracje); autobus nr 201 łączy Błękitną Grotę z Klifami Dingli

– w pobliżu Klifów znajduje się najwyższy szczyt Malty czyli Ta’Dmejrek (253m npm)

14 listopada 2018r.