Lixouri

Lixouri to największa miejscowość na półwyspie Paliki i druga co do wielkości na Kefalonii. Już w XIX wieku Lixouri znane wśród turystów – z tych najbardziej znanych należy wymienić słynnego kompozytora Ryszarda Straussa.

Niestety w 1867r. miasto mocno ucierpiało podczas trzęsienia ziemi, przez co jego dalszy rozwój został mocno spowolniony. Dopiero w latach 50. ubiegłego stulecia miejscowość ponownie stała się chętnie odwiedzanym kurortem.

Sercem miasta jest brukowany plac, na środku którego rośnie ogromny fikus. Dookoła rozlokowały się ogródki restauracji i tawern. Zabudowa miejscowości ciągnie się wzdłuż głównej drogi i opiera się o port, do którego wpływają promy z Argostoli.

Podczas pobytu na Kefalonii to właśnie Lixouri było naszą bazą wypadową. Poza noclegiem nie spędzaliśmy tu zbyt dużo czasu. W miasteczku brak większych atrakcji. Za to dysponując samochodem mieliśmy blisko do najpiękniejszych plaż wyspy.

Informacje Praktyczne:

– lokalne połączenia promowe – promy kursują pomiędzy Argostoli a Lixouri (w okresie VII-VIII codziennie od godz ok. 7.00 do godz 20.00, bilety 2,8 EUR/os oraz 4,0 EUR/kierowca +samochód)

– w miasteczku znajdują się dwa większe sklepy i wiele mniejszych punktów sprzedaży

– restauracje znajdują się w pobliży portu i głównego placu miasteczka

31 maja – 7 czerwca 2018r.