Ossa

To już moja coroczna tradycja. Każdego listopada jeżdżę do Hotelu Ossa w miejscowości Ossa na teatralny weekend. Tym razem jednak po raz pierwszy towarzyszył nam mały Wojtuś. Jak się okazało małe dziecko w niczym nie przeszkodziło nam by aktywnie spędzić te kilka dni.

Największą atrakcją naszego pobytu w Ossie był oczywiście spektakl teatralny Teatru Kwadrat. W tym roku wystawiona została znakomita komedia angielskiego autora Noëla Cowarda „Medium”. Od premiery w 1941 roku to wielki hit londyńskiego Westendu i nowojorskiego Broadwayu. Dla mnie REWELACYJNA w swej roli była Aldona Jankowska. Ta babka ma coś w sobie! Bardzo przyjemnie patrzyło się też na Maję Hirsch, które pięknie prezentowała się w charakteryzacji z epoki. W tym miejscu podziękować muszę tatusiowi… Gdy ja raczyłam się doznaniami kulturalnymi tatuś doglądał śpiącego Wojtusia w hotelowym pokoju.

W sumie cztery dni zleciały jak z bicza strzelił. Stałym punktem każdego dnia były spacery z Wojtusiem. Jako, że Hotel Ossa położony jest w otulinie Puszczy Pilickiej większość czasu spędzaliśmy spacerując po okolicznych lasach. Co ciekawe, w czasie naszego krótkiego pobytu w Ossie przerobiliśmy trzy pory roku – było późne lato, pochmurna jesień, a w końcu ostatniego dnia ranek powitał nas zimą.

21-24 listopada 2015r.