Palazzo Parisio

Palazzo Parisio usytuowane jest w miejscowości  Naxxar.

Ta wspaniała rezydencja zbudowana dla wielkiego mistrza Manoela de Vilheny w 1733r. została upiekszona w XIX wieku przez markiza Sciclunę i powiększona o ogrody w stylu francuskim, uchodzące za najpiękniejsze na Malcie. W pałacu, pozostającym w rękach prywatnych, można zobaczyć najpiękniejszą salę balową na Malcie. Sala ozdobiona jest wykonanymi z brązu żyrandolami. Ponadto warto zobaczyć salę bilardową, zdobiony sufit, malowidła ścienne i freski. Wnętrza są wypełnione meblami ukazującymi kunszt rzemieślników i artystów z Malty i Włoch.

Niestety w dniu zwiedzania rezydencji pogoda nam nie sprzyjała. Było pochmurno, ciemno i przelotnie padało. Ale nawet w tych niekorzystnych okolicznościach tutejsze ogrody robią duże wrażenie. Bogactwo kwiatów, soczystej zieleni. Oaza spokoju w centrum miasta.

Informacje Praktyczne:

– dojazd autobusem nr 31, 37 lub 205

– rezydencja otwarta jest codziennie w godzinach 9.00-17.30; wstęp płatny: tylko ogród 5 EUR; rezydencja + ogród 15 EUR, emeryci 12 EUR, studenci 9 EUR, dzieci 5-15 lat 5 EUR, dzieci poniżej 5 lat wstęp wolny

16 listopada 2018r.