Sliema

Sliema i St. Julian’s to główne centra turystyczne na Malcie. Oba miast oferują wszelkiego rodzaju rozrywkę w licznych hotelach, restauracjach, sklepach, barach i klubach.

Mniej więcej w latach pięćdziesiątych XIXw. Sliema stała się ośrodkiem letniskowym dla zamożnych. Wkrótce potem przekształciła się w miasto. Bogaci budowali tu swoje wille na obrzeżach, z dala od gorszych okolic, gdzie mieszkali rybacy. Gdy brytyjscy żołnierze opuścili wyspę, pojawili się turyści. Domy postawione w Sliemie – zarówno wille, jaki i chaty, – zburzono, a w ich miejsce wzniesiono bloki i hotele.

Sliema to miasto, którego atutem jest wspaniały widok na rozległą zatokę i położoną po przeciwnej stronie Vallettę. Chociaż nie ma tam pięknej plaży (jest tylko skaliste wybrzeże), wypoczywać można na przyhotelowych basenach oraz w centrach SPA oferujących usługi na najwyższym poziomie. Turyści wybierają przeważnie ten nadmorski kurort pełen najlepszych hoteli na Malcie jako bazę wypadową na zwiedzanie wyspy. Nowoczesne apartamenty i kompleksy hotelowe gwarantują wypoczynek na najwyższym poziomie z pięknym widokiem na Morze Śródziemne, natomiast sklepy, butiki, lokale nocne i puby otwierają swoje podwoje przed miłośnikami zakupów i dobrej zabawy do białego rana. Miejscem wieczornych spotkań jest promenada łącząca Gzirę z St. Julian’s i tam pojawia się najwięcej turystów.

Informacje Praktyczne:

– miasto jest bardzo dobrze skomunikowane z resztą Wyspy

– mnóstwo opcji noclegowych

19 listopada 2018r.